infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Tomáš Portyk, česká jednička v severské kombinaci testoval sportovní bluetooth sluchátka JBL Endurance Sprint

Peter Samuelis

09.02.2019

Mráz a elektronika nejsou zrovna nejlepšími kamarády, proto nás zajímalo, jak se bude dařit našim nejprodávanějším sportovním bluetooth sluchátkům JBL Endurance Sprint v třeskuté zimě. V současnosti nejlepší český reprezentant v severské kombinaci, vítěz olympiády mládeže, 25. muž zimní olympiády 2018, Tomáš Portyk, odcestoval v půlce ledna spolu se sluchátky do norského Trondheimu. Kromě trojice závodů světového poháru absolvoval i několik tréninků, kdy sluchátka stihl otestovat. A my se ho nyní zeptáme, jak to spolu zvládli.
1. Tomáši, severská kombinace je složena ze dvou částí. Většinou se začíná skokem na lyžích a následně se bodové rozestupy ze skoku přepočítají do časových rozestupů a vybíháte do bílé stopy s běžkami na nohou. Jak probíhá trénink na tak náročnou kombinaci disciplín? A jakou roli při něm hraje hudba?
Trénink na tento sport je velice náročný. Jak po fyzické stránce, tak hlavně po psychické. Na můstku je to hlavně o tom se psychicky dobře připravit a mít to v hlavě dobře nastavené, abychom mohli cítit detaily v provedení skoku. Samozřejmě, že máme tréninky i v létě na můstku, kde je položena umělá hmota. Chodíme i do posilovny, kde zvedáme činky, aby byl odraz dynamický. Ale v běžecké části je to především o dřině a disciplíně. Ze začátku přípravy musíme hodně nabírat objemy v naběhaných kilometrech a poté přícházejí i rychlejší tréninky. Příprava pro běžeckou část je různorodá od kolečkových lyží přes samotný běh, kolo až po posilování vršku atd.. Často tréninky hlavně v přípravě trvají třeba i 2,3 hodiny. Když jsem doma, tak trénuji převážně sám, a proto s hudbou udělám spoustu tréninku. Je to jeden ze způsobů, jak se více povzbudit v tréninku.

Tomáš Portyk

2. Jak jsi řešil poslech hudby během svých tréninků předtím, než se ti dostala do rukou nejprodávanější sportovní bluetooth sluchátka od JBL s označením Endurance Sprint?
Začal jsem používat sluchátka od Beats, ale při mrazu se vypínaly, takže jsem rychle přešel na sluchátka od JBL. První typ, který jsem využíval, byly T450. Ale při sportu je pohodlí velice důležité, alespoň pro mě, a tak jsem hledal sluchátka s možností bezdrátového bluetooth připojení. Zkusil jsem si pořídit JBL T450 BT a byl jsem mega spokojený, jelikož jsou lehká a vydrží při všech podmínkách. Poslední kus, který jsem měl možnost otestovat, JBL Endurance Sprint, jsou ovšem úplně někde jinde.

3. Co je pro tebe nejdůležitější u sluchátek pro běh na lyžích? A na co si dávat při výběru pozor?
Za nejdůležitější vlastnosti při výběru sportovních sluchátek považuji určitě:
1. bezdrátové bluetooth připojení
2. jednoduché ovládání
3. kvalitní zvuk
4. výdrž ve velkém mrazu
5. a aby při sportu dobře seděla v uších.
A to všechno splňuje právě poslední testovací typ JBL Endurance Sprint.

4. S jakou nejnižší teplotou ses setkal při svých trénincích? A jaká byla teplota v norském Trondheimu?
Nějaké tréninky jsem měl při teplotě cca -20°C. Ve finském Kuusamu. V norském Trondheimu jsem trénoval při teplotě cca -10°C a vše proběhlo v naprostém pořádku.

5. Je známo, že výdrž baterií se při nízkých teplotách podstatně zkracuje. Jak obstála sluchátka při testování? Pokud můžeš, vypíchni jednu vlastnost, kterou tě nejvíce zaujala?
Při testování sluchátek JBL Endurance Sprint jsem neměl pocit, že by to nějak vadilo, používal jsem je na 4 trénincích a baterie se neozvala. Nejvíce se mi líbí na těchto sluchátkách kvalitní zvuk, jelikož to byl první test špuntů do uší. Byl jsem vážně mile překvapen. A určitě bych vypíchl, jak sluchátka drží v uších i při rychlém tréninku či pohybu. Sluchátka jsem měl celý trénink pod čepicí, takže možná i to je důvod, že baterie celou dobu vydržela v naprosté pohodě. A proto bych hodnotil velice pozitivně i cenu (1290 Kč) sluchátek.

Tomáš Portyk

6. Sluchátka mají certifikaci IP X7, tedy jsou 100% voděodolná. Je to podle tebe důležité pro zimní sporty?
Určitě je to veliký plus sluchátek, jelikož i v zimních sportech se sportovci hodně potí pod čepicí. A také ne vždycky je ideální počasí pro sportování, ale vrcholový sportovec trénuje za skoro každého počasí, a tak je dobré, že jsou voděodolná.

7. Jaký je tvůj nejbližší sportovní program?
Začátkem února odjíždím na dlouhý a poslední camp do slovinské Planice před Mistrovstvím světa v Seefeldu. Takže se budeme snažit ladit detaily a sbírat síly do tohoto vrcholu sezony, který nám začíná 20. 2..

Držíme Tomášovi palce při jeho přípravě na Mistrovství světa, aby proběhlo vše v pořádku a zejména ve zdraví. Doufáme, že na jeho cestě za co nejlepším umístěním mu pomůže i hudba z JBL sluchátek. Pokud jste fanoušky zimních sportů, určitě sledujte Tomášovu cestu na jeho Instagramu.

Pošlete článek známému