infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Tři králové

High & Style

04.08.2020

Léto skončilo jako mávnutím kouzelného proutku a co nevidět tu máme Vánoce. Pro mě je předvánočním indikátorem fakt, že se mi v redakci začnou hromadit různé hudební gadgety na otestování včetně nových soundbarů a AV receiverů. Ani tento rok tomu není jinak a před dveřmi mi kurýr složil hromadu balíků s množstvím všelijakých zvukových "barů" a subíků. Trojice soundbarů JBL hostovala u nás v časopise už loni a tak jsem byl přirozeně zvědavý, kam se vylepšená série od minulého roku posunula zvukově a designově.
JBL BAR 2.0 All-In-One
Rozbalovat jsem začal pěkně postupně od základního modelu JBL BAR 2.0 s podnadpisem All-In-One. Provedením jde o elegantní zvukový systém kompaktních rozměrů určený do menších prostorů, ideálně do velikosti 20 m2. Pod přední ochrannou mřížkou je v horní části světelný LED pásek, který informuje o stavu zapnutí a základních funkcích soundbaru. Reproduktor s délkou 614 mm je osazený dvěma zvukovými měniči s celkovým výkonem 2x40 W. Na vrchní části těla soundbaru se nachází čtveřice základních ovládacích tlačítek, zapnutí/vypnutí, regulace hlasitosti a navolení zvukvého vstupu. Logo JBL se přesunulo z přední ochranné mřížky na vrchní část před sekci tlačítek. V zadní části je koncentrovaná kopletní konektivita. Napájení, optický digitální vstup, USB servisní port a jeden HDMI výstup s funkcí ARC. Zcela vlevo, při čelním pohledu, je vyústění basreflexu. Šikovné dálkové ovládání obsahuje pouze 5 tlačítek. Zapnutí, tlačítko TV, párování přes bluetooth, ovládání hlasitosti a okamžité ztišení. Zvukově jde z mého pohledu o slušně hrající soundbar, který kupodivu reprodukuje i docela obstojný bas bez použití externího subíku. Podpora zvukového formátu Dolby Digital je zárukou vysoké autenticity zvuku přehrávaných filmů. Dialogy jsou čisté a srozumitelné. Akční scény mají potřebnou energii a náboj. JBL BAR 2.0 All-In-One dokáže za cenu pod dvě stovky eur výrazně vylepšit zvuk standardního televizoru, a díky možnosti šikovného streamingu hudby za pomoci technologie bluetooth dobře poslouží i pro její každodenní poslech. Kompaktní rozměry a hmotnost pouze 2,6 kg ho staví do pozice flexibilního a v případě potřeby jednoduše přenosného soundbaru.

JBL Bar 2.0 All-In-One

HODNOCENÍ

+ kvalitní zvuk
+ kompaktní rozměry
+ design
- nepřehrává zvukové formáty přes USB (slouží pouze jako servisní port)

JBL BAR 2.1 Deep Bass
Vyšší model JBL BAR 2.1 je určen do větších prostor, a jak už jednička v jeho názvu napovídá, součástí balení je i externí bezdrátový subwoofer s průměrem 6,5" a výkonem 200 W. Já jsem ho testoval, podobně jako ostatní modely, v obývacím pokoji s rozměrem 36 m2, přičemž tento prostor ozvučil s maximálním přehledem. Designově jde v linii základního modelu, ale je o něco delší, o něco těžší, a za ochrannou mřížkou má uprostřed osazen informační displej. Ten se vždy na pár sekund rozsvítí a následně zhasne aby vás nerušil během sledování filmu. Osazen je čtveřicí širokopásmových měničů, plus dvojčetem palcových tweeterů. Ovládací tlačítka na horní konstrukci soundbaru mají všechny tři modely stejné. Na zadní straně v části konektorů přibyl k výstupnímu HDMI (ARC) ještě jeden vstupní HDMI obrazově/zvukový vstup. Nárůst výkonu zákonitě nemusí znamenat i nárůst v oblasti zvukové kvality. JBL 2.1 je však také díky externímu subwooferu s třístupňovou úrovní nastavení intenzity basu zvukově o kousek dál. Celkový projev 2.1 je tak o poznání větší a dospělejší. Samotný subwoofer jsem měl během hudebního poslechu nastaven na základní úrovni Low. Při vyšších úrovních bylo na můj vkus basu příliš, ale je dobré vědět, že máte stále slušnou rezervu, kterou využijete spíše při sledování akčých filmových scén. S podporou zvukového formátu Dolby Digital si podobně jako u základního modelu užijete pořádnou nadílku zvukových efektů a hřmění jako v opravdovém domácím kině. Scénám nechybí údernost basů, a ostrost a detailnost při akčních scénách. Implementace bezdrátové technologie bluetooth pro pohodlné přehrávání hudby se smartphonu či tabletu je i u JBL 2.1 samozřejmostí. Za mě je vzhledem k příznivé ceně právě model JBL BAR 2.1 Deep Bass ideální střední cestou.

JBL Bar 2.1 Deep Bass

HODNOCENÍ
+ vynikající a pohlcující zvuk
+ design
+ montážní sada a základní kabely jsou součástí balení
- USB port slouží v našem regionu pouze na servis

JBL BAR 5.1 Surround
A mám před sebou vlajkový model JBL BAR 5.1 Surround. Vizuálně zaujme stejně nízkým elegantním designem se zaoblenými hranami. Samotný soundbar má na délku více než jeden metr a je osazen sedmi měniči, z čehož pětice středových vyzařuje zvuk přímo vpřed a dvojice tweetrů osazených na opačných koncích chrlí prostorový zvuk do stran. Deseti palcový suboofer dodává celému systému potřebné basové grády. Displej je na rozdíl od 2.1 umístěný v pravé části reproduktoru. Souhrnný výkon 550 W RMS se vypořádá i s prostornějším obývákem, řekněme o rozloze 50 m2. V rámci konektivity přibyl soundbaru ethernetový vstup pro stabilní kabelové připojení a poprvé je soundbar JBL vybaven i WiFi modulem pro bezdrátové napojení do domácí sítě. Loňský model mě zaujal odnímatelnými efektovými reproduktory, které byly vybaveny vlastním akumulátorem. Ty po umístění do prostoru generovaly slušný prostorový zvuk. Obnovený model vyu