infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Univerzálny soundbar JBL Bar 2.0 All-In-One má široké uplatnenie všade

V září představila firma JBL novou sérii soundbarů na výstavě IFA v Berlíně. Nejvybavenější model Bar 5.1 Surround sice přináší mnoho inovací, ale nás zaujal model přesně z opačného spektra: JBL Bar 2.0 All-In-One. A právě s tímto modelem jsme strávili celé dva týdny.
Balení
Reproduktor dostanete v nepříliš těžké podlouhlé krabici, ve které kromě samotného reproduktoru, najdete i vše potřebné k okamžitému použití. Pozitivně musíme ohodnotit zvolený standardizovaný dvoukolíkový napájecí kabel. Nikde nepřekáží žádný adaptér a není zde ani nestandardní koncovka, takže případnou ztrátu či zničení kabelu lze snadno vyřešit. Dálkový ovladač je dodáván i s bateriemi. V balení dokonce také naleznete HDMI kabel potřebný pro propojení s televizorem. Trochu zamrzí absence optického audio kabelu. K tomu se dostaneme později.

Zvukový panel lze uchytit i na stěnu. K tomuto řešení máte v balení potřebné držáky.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Technické parametry

Tento soundbar s absencí samostatného subwooferu je předurčen do malých prostor. Případně tam, kde by instalace subwooferu mohla být problém. Přesto s výkonem 2x40W vám prostor ozvučí dostatečně. Sice nemá basové pásmo jako subwoofer do 40Hz, ale i tak ho zahraje v pásmu do 70Hz. S konektivitou problém vůbec nebude. Soundbary se v drtivé většině používají k TV a na to poslouží HDMI s ARC. Na téma ARC jsme už dříve napsali článek

JBL Bar 2.0 All-In-One nebude jen jednoúčelové zařízení. Můžete ho využít jako externí reproduktor ke svému notebooku, telefonu či tabletu. To se připojíte přes Bluetooth ve verzi 4.2. A pokud by i toto byla překážka, stále zde je ještě otpický vstup.

Chybí vám klasický audio jack? Nám ani ne. Už ho vypustili výrobci telefonů a pomalu mizí i z notebooků. A pokud byste měli přeci jen nějaké zařízení, které je možno propojit pouze přes audio jack, můžete si přibližně za 3,- € dokoupit redukci. A jelikož JBL Bar 2.0 All-In-One nemá propojení s klasickým jack <-> jack kabelem, mohl výrobce do balení ještě přidat i optický kabel.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Jak se nám žilo s JBL Bar 2.0 All-In-One
Tento soundbar jsme si vzali na testování právě kvůli jeho designu a kompaktnosti. Nechtěli jsme ho testovat klasicky s TV, protože víme, že tam funguje bezchybně. Vždyť je to jeho primární účel! My jsme se rozhodli otestovat jej jako reproduktor k pracovnímu počítači. Design soundbaru je pro to jako stvořený. Jeho hranatý tvar se zaoblenými rohy si najde své místo na pracovním stole. A pokud máte monitor uchycený na stěně, tak JBL Bar 2.0 All-In-One zapadne perfektně pod monitor. A nep