Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Vstávání s radostí: JBL Horizon

High & Style

08.04.2015

Určitě mi dáte za pravdu, že existuje jen málo horších věcí, než je pronikavý zvuk budíku na nočním stolku v šest ráno. Dnes už si, naštěstí, navolíme na chytrém telefonu svoji oblíbenou skladbu a buzení se tak stává o něco málo příjemnějším. Mít však ale prémiový budíček s množstvím vychytávek, slušným zvukem a navíc pěkným designem, to se jen tak nevidí. Teda až donedávna, kdy se na trhu objevil rádiobudík JBL Horizon, které zvládne mnohem více než jen příjemně vzbudit do nového dne.
Z designové stránky je JBL Horizon zkrátka podařený kousek v kvalitním vyhotovení s výrazným displayem na elní straně zobrazzjící aktuální čas. Je dobře čitelný i na větší vzdálenost a kontraste se sám upravuje vzhledem na světelné podmínky v místnosti. Brýle tedy můžete klidně nechat na svém místě.

Ve vrchní části jsou z gumového materiálu příjemného na dotyk integrované ovládací tlačítka hlasitosti, bluetooth připojení, budíku a šipky na jednotlivé nastavení. Horizon je vabavený dvěma buzeními s volbou více originálních digitálních budících tónů a s pěti předvolbami na uložení oblíbených rozhlasových frekvencí. Dvě nezávislá buzení v praxi znamenají, že můžete mít s partnerem jeden společný Horizon, ale když je k dispozici v tradiční černé, ale i trendové bílé, osobně doporučuji obdarovat se ke společnému svátku navzájem a mít radiobudík jen pro sebe. Samozřejmostí je záložní baterie, aby se vám ani při výpadku proudu nepodařilo přijemně si přispat do školy či práce.

JBL Horizon

Zmiňoval jsem vychytávky a těch je hned několik. Bezdrátové streamování přes bluetooth, nabíjení přes dvojici rychlonabíjecích USB portů a abyste v polospánku nevyrazili dveře z pantů, posvítí vám na cestu integrovaný prstenec s jemným teplým světlem v zadní části těla budíku.

Ze zvukové stránky je JBL Horizon na úrovni přenosného streamovacího reproduktoru s cenovkou někde okolo 2100 až 2700 Kč, čemuž odpovídá i jeho cena. Dva měniče s výkonem 2 x 5 W zabezpečují slušné stereo do ložnice nebo do kuchyně. Osobně mi hrál v bytě téměř nepřetržitě a jeho zvuk přesto pokládám za maximálně příjemný a pohodový. Zkrátka - nemám potřebu ho vypínat. slabší příjem rádia řeší FM anténa, která je součástí balení, steně jako elektrický adaptér s vyměnitelnými koncovkami.

JBL Horizon

Co tedy na závěr? JBL Horizon má moje doporučení hlavně pro jednoduché ovládání s množstvím funkcí a dvojicí rychlonabíjecích portů, což osobně pokládám za vynikající benefit tohoto, ze zvukové i designové stránky vydařeného, budíčku.

Hodnotcení
+ pěkný design dostupný v černé i bílé
+ dvojice USB nabíjecích portů
+ bezproblémové bluetooth párování
- žádné

Pošlete článek známému