infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Vybombované a skutočne bezdrôtové sluchátka JBL Reflect Flow

Po mé poslední recenzije z minulého roku o bezdrátových sluchátkách JBL Reflect mini 2 jsem byl tím modelem tak nadšený, že jsem si ani nemyslel, že ho jen tak něco může překonat. Pak přišla super předražená novinka od Applu s bezdrátovými sluchátky a tak začala honička u konkurence, kdo dřív překoná jejich model. Firma JBL odpověděla vymakaným modelem JBL Reflect Flow, který je prioritně určen pro sport a tak již tradičně v uších drží jako přilepená. No to není vše, čím mě tento nový model dostal od první chvíle, jak jsem se ho naučil správně používat. Pojďme si tedy projít všechny jeho výhody. Nevýhody jsem totiž zatím neobjevil a to je fakt.
1. Výdrž na jedno nabití z velmi pěkně propracované a malé dokovací krabičky je 10 h. K tomu se pomocí powerbanky v dokovací krabičce (s indikátorem zbývající výdrže baterky powerbanky) super rychle dobijí ještě 2x po 10 h. Čili dohromady 30 h výdrže! To je dost na dlouhé ultra závody, či vícedenní turistiku, či jiné aktivity. S dokovací krabičkou si také sluchátka ochráníte od prachu a máte je stále nabité

JBL Reflect Flow

2. Ovládání je pomocí jednoho tlačítka na každém sluchátku a k tomu ještě hlasové ovládání přes asistenta Siri, nebo Google assistent. Po stisknutí tlačítka na pravém sluchátku spustíte / zastavíte skladbu nebo přijmete / ukončíte hovor. Pokud tlačítko stisknete 2x, spustíte hlasového asistenta. Po jednom stiskem tlačítka levého sluchátka spustíte vybavení funkcí TalkThru, což znamená, že snížíte hlasitost přehrávané hudby na zcela jemný zvuk v pozadí a zároveň se zvýrazní zvuky z okolí, čili slyšíte tak, jako kdyby jste sluchátka ani na uších neměli. To se docílí tak, že se přes zabudovaný mikrofon zvýrazněný zvuk okolí, neboť takovou hlasitost okolních zvuků se mi nepodařilo dosáhnout pokud jsem pouze ručně ztišili zvuk na minimum. To znamená, že pokud potřebujete s někým mluvit pouze stisknete tlačítko. Pokud ho stisknete ještě jednou, tak se spustí funkce Ambient Aware, čili se zvuk zvýrazní na polovinu původní hlasitosti a kromě hudby slyšíte i okolní zvuky. To se může pěkně hodit, pokud procházíte přes místa, která vyžadují zvýšenou pozornost. Opět skvělé řešení. Třetím stiskem tlačítka se vrátíte do původní přehrávací hlasitosti. Pokud levé tlačítko stisknete 2x rychle po sobě, tak přepnete skladbu dopředu. Nikdy se mi nestalo, abych omylem stiskl tlačítko. Samozřejmostí je vypínání sluchátek 5 sekundovým podržením obou tlačítek, neboť si umíme vypnout pouze jedno sluchátko a druhé nadále používat. Mnohem rychleji ale sluchátka vypneme tak, že je po složení z uší rovnou uložíme do magnetické dokovací krabičky, kde se ihned automaticky vypnou a začnou se dobíjet. Když je opět z krabičky vyjmeme, samy se zapnou a připojí k zařízení. Nabíjení a zapnutí se signalizuje světelnou diodou na obou sluchátkách. Ta naštěstí už během používání nebliká, jak tomu bylo u předchozích bluetooth modelech

3. Samozřejmostí je voděodolnost standardu IPX 7 proti vodě a potu. Za poslední léta se mi ani jeden model JBL sluchátek s IPX7 v opravdu brutálních podmínkách nepovedlo "utopit". A to jsem je používal při běhu v bouřích, nebo jsem je měl odložené v běžeckém opasku během ultramaratonů, kde byly dlouhé hodiny vystaveny potu z těla a stále fungovaly bez problémů.

IPX 7 sice znamená odolnost vůči ponoření do 1 metru po dobu 30 minut, ale výrobce to neprezentuje jako "model na plavání". Mimo jiné by byl problém s Bluetooth. Takovým modelem je JBL Endurance Dive (jinak nejlepší evropské sportovní sluchátka roku 2017). Takže v praxi se u JBL Reflect Flow nemusíte obávat ani když vám vaše oblíbené sluchátka padnou do vody.

JBL Reflect Flow

4. Zde se budu opakovat, ale firma JBL si při navrhování sportovních sluchátek dává záležet na tom, aby při jakékoliv sportovní aktivitě bezpečně držely v uších. Díky tomu, že je tento model skutečně bezdrátový, sluchátka v uších člověk ani necítí. Zde je ale třeba si pohrát s kombinací tří různých velikostí nástavců do uší, které mají konečně odnímatelné i ty malé špunty a tak jsem si mohl pro mé potřeby nakombinovat malý nástavec do ucha se středním ušníkem. Tak mám maximální pohodlí a sluchátka netlačí, jako když jsem z úvodu používal i středně velký nástavec v kombinaci se středně velkým ušníkem.

5. V neposlední řadě vzpomenu už pro mě, jako dlouhodobého uživatel JBL modelů sluchátek, čistý zvuk přehrávané hudby a samozřejmostí je již částečně výše zmiňovaná možnost plnohodnotně využívat sluchátka na telefonování. Dost často na telefonu využívám vytáčení přes hlasového asistenta, ale ne vždy je to přes telefon úspěšné, ale přes sluchátka se s tetou s americkým přízvukem z Google asistenta dorozumím velmi rychle.

Tato sluchátka jsou horkou novinkou a mají velký předpoklad získat přední příčku ve srovnávacích testech modelů od jiných značek. Během testování jsem s nimi telefonoval, běhal, jezdil na kole, a stále naplno využíval jejich funkce. Fakt jsem hledal něco, co by mi na nich nesplňovalo mé vysoké nároky na danou techniku a jsem překvapen, že jim nemám co vytknout. Možná cenu 150 e, ale ta byla taková u všech nejvyšších modelů dané značky.

JBL Reflect Flow

Jedna perlička na závěr. Stále mi na podobných sluchátek vadilo, že s nimi nemohu ležet s uchem položeným na polštáři, protože mě nepříjemně tlačily. Toto už u tohoto modelu neplatí a klidně se vám může stát, že se sluchátky v uších usnete a probudíte se až ráno bez jakýchkoliv následků. Ani při priležaní sluchátka se tlačítko na něm neaktivuje, což je ďalší výhoda.

Pošlete článek známému