Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Zóna úniku: JBL Everest Elite 750NC

High & Style

21.09.2017

V poslední době, jakoby se roztrhl pytel s bezdrátovými modely sluchátek vybavenými technologií potlačování okolního ruchu. Nakonec, možná se není čemu divit, když je většina z nás celý den vystavována neustálému pracovnímu shonu, který je často provázen i množstvím intenzivních zvukových podnětů. Užít si tak vytoužený relax v tichosti „na samotě u lesa“ se stáva výsadou majitelů horských chat, hausbótů, zkrátka těch druhých. Pro nás ostatní smrteľníky se tak mohou stát vykoupením právě kvalitní sluchátka, která mohou znamenat zónu úniku od každodenní reality alespoň na několik desítek minut denně. Nakonec ne nadarmo se říká, že ticho léči.
Sluchátka patřící do nejvyšší JBL kategorie nové řady Everest vybaluji z krabičky a následně z odolného přenosného pouzdra, v němž si spokojeně hoví na pohodlně vyčalouněném vnitřku. Propojovací a nabíjecí káblík spolu s redukcí do letadla jsou v přenosném pouzdru s patentem na suchý zip umístěným uvnitř obalu na sluchátka. Pěkné a promyšlené řešení. 

JBL Everest Elite 750NC

Konstrukce sluchátek je i vzhledem k ceně mimořádně kvalitní. Vrchní část hlavového mostu je potažená jemnou kůží, která je použitá i na komfortních nášnících vybavených paměťovou pěnou. Uvnitř je do uzavřené ozvučnice osazená dvojice kvalitních měničů s průměrem 40 mm. Konstrukce je vyrobená z matného odolného plastu, přičemž nejvíce namáhané části jsou vyrobené z kovu. Šikovná konstrukce nabízí vícero nastavení pro komfortní poslech a též jednoduché sklopení náušníků pro bezpečné uložení do ochranného pouzdra. Přítlak na hlavu je jeho stvořený pro vícehodinové kontinuální poslouchání. Sluchátka uvádím do stavu pohotovosti posuvným ovladačem na pravé části náušníku sluchátek. Při prvním startu se automaticky bez použití tlačítka na bluetooth párování, které je umístěné o čtyři pozice níž, spustí vyhledávání. Na displayi potvrdím nalezený model a do pár sekund mi už do sluchátek začínají proudit první tóny s podmanivým hláskem Eda Sheerana. Nenásilným podáním hedvábných basů jakoby sluchátka prezentovala své aktuální rozpoložení po dlouhém pohodlném odpočinku v komfortním pouzdru. Podmanivě zvučí i pásmo středů a výšek. Nechce se mi věrit, že mám na uších právě vybalené „funglovky“. Chytlavý rytmus a skvělá dynamika remixované skladby Galway Girl mi vylepšily náladu přesně o jeden stupeň. Následuje Yello a šílená odrhovačka Limbo, u které vytlačíte za volantem i z dědova favorita minimálně 220 km/h. Nenásilné basy, čistota vokálů a pěkná prostorová kresba se mi dostávají pěkně pod kůži. V kalendáři svítí 5. září, tak mě napadlo pustit si něco pěkně vánočního, ať jsem pro jistotu připravený. Elektroničtí dinosauři Erasure a jejich Always mě příjemně zahřáli a ať teda naplavu žánrově příliš daleko, Tidal mi nabídne bandičku anglických černokněžníků Depeche Mode. Remastrovaný Personal Jesus a balada Enjoy the Silence jsou jednoznačně povinnou jízdou.

JBL Everest Elite 750NC

Do smartphonu sem si mezičasem stáhl aplikaci My JBL Headphones, za pomoci níž se dají slúcháka ovládat i bez použití tlačítek. Téměř jsem zapomněl. Kromě zmiňovaného zapnutí a párování jsou na pravé strně konstrukce náušníku ještě ovládací tlačítka hlasitosti, tlačítko spuštění/pozastavení skadby a tlačítko S na navolení jednoho ze tří stupňů potlačení okolních ruchů. Totéž tlačítko při delším podržení nakalibruje pomocí funkce TruNote sluchátka v závislosti na napasování náušníků. Zkoušel sem to víckrát a jistý rozdíl jsem postřehl, ale bez této „srandičky“ bych se klidně obešel. Aplikace dál rozšiřuje možnosti nastavení o funkční ekvalizér s přednastaveným režimem Jazz, Vocal a Bass. Dá se, samozřejmě, vypnout nebo si můžete nakonfigurovat a uložit vlastní nastavení. Úroveň stupně ANC se v aplikaci nastavuje zvlášť pro levý a pravý kanál posouváním prstu po obrazovce a dá se tak doladit přesně podle aktuální potřeby. Na displayi se též graficky a percentuálně zobrazuje aktuální stupeň nabití baterie. A abych nezapomněl, sluchátka jsou vybavena i vestavěným mikrofonem pro komfortní telefonování.

JBL Everest Elite 750NC

Závěrem mi nezbývá nic jiného, než konstatovat, že JBL s modelem Everest Elite 750NC přinesl do prodejních regálů opět kus kvalitních přenosných sluchátek, na která si je sice třeba trochu ušetřit, ale vynaložené peníze se vám vrátí s prvními tóny nebo hned, jak se aktivací ANC na čas odpoutáte od reality všedních dní.

Pošlete článek známému