Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Zvuková výbava na různé využití

PC Revue

02.04.2015

V tomto testu máme tři reproduktory. Každý z nich je něčím výjimečný. Ať už chcete specializovaný reproduktor s možností zapojení do páru, rádiobudík nebo „prostorové stereo“, máme pro vás ty pravé modely.
JBL Horizon
     Ranní vstávání je zřejmě těžké pro každého z nás, ale dá se zpříjemnit. Zvonění mobilu můžete nahradit buzením z tohoto multifunkčního reproduktoru/rádiobudíku. Budit se můžete nechat jednou z pěti rozhlasových stanic nebo vaší hudbou z mobilu. Design je kruhový a podstava nezabere mnoho místa na nočním stolku. Na přední straně je velký maticový displej s LED podsvícením. To se mění automaticky na základě okolního osvětlení. Specialitou je zadní strana, která má po kruhovém obvodu teplé bílé osvětlení. To se zapíná ještě před zazvoněním jednoho z budíků. Specialitou modelu Horizon je totiž nastavení dvou budíků. Můžete si tak nastavit časy pro dvě osoby, ale vzhledem na to, že bude jen na jedné straně postele, vidíme smysl v nastavení záložního buzení spíš v případě, kdy byste první „omylem“ vypnuli. Ovládání je veľmi jednoduché a hlavní tlačítko na horní straně uspává budík a zapíná světlo. To se nám líbilo i jako doplněk jemného osvětlení před spaním. Po obvodu jsou v horní části tlačítka na procházení skladbami, nastavování rádia a hodin. Všechny funkce se ovládají odtud. Na boku jsou dva konektory USB na nabíjení zařízení. Napájení je externí, baterie ve spodní části slouží jako záložní zdroj pro hodiny. Ani při odpojení od elektřiny nebo výpadku proudu se nezruší nastavené buzení.

JBL Horizon

     Horizon není jen rádiobudík. Je to zároveň reproduktor na poslouchání hudby. Hraje kvalitně, a jak už od JBL čekáme, jsou tu i silně znějící basy. Jde vlastně o multimediální reproduktor s dobrou kvalitou zvuku, který zároveň přináší funkce buzení a rádia FM/AM. Basy se nám sice zdály méně dynamické a výšky jemně zastřené, ale jako celek na nás udělil tento model velmi dobrý dojem. Je vidět, že ho výrobce řádně vyladil jednak ze stránky designu a systému ovládání, ale nezapomněl ani na hudební projev. I přes menší výhrady si umíme reproduktor představit i jako hlavní součást na přenos zvuku z tabletu při sledování filmů. Dodává se v bílém a černém provedení.

HODNOCENÍ
+ Konstrukce a ovládání, jemné osvětlení ze zadní části, dva budíky, záložní zdroj, kvalita reprodukce
- Mírně zastřené výšky

Pošlete článek známému